Realizacje

Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowy opis realizacji jakich podejmuje się firma GMP Zakład Kamieniarski.
Blaty kuchenne GMP Kamieniarstwo

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego tak ważne jest aby była dostosowana do Państwa potrzeb i jednocześnie cieszyła oko. Pierwszym elementem, który w kuchni rzuca się w oczy jest blat kuchenny, dlatego warto wybrać taki, który będzie nadawał pomieszczeniu ekskluzywnego wyglądu a jednocześnie będzie trwały. Idealnie w tej roli sprawdza się granit, który jest odporny na ścieranie, duże różnice temperatur, wodę, zarysowania czy wszelkiego rodzaju kwasy organiczne. Innym materiałem zdobywającym coraz większą popularność, który idealnie sprawdza się w roli blatu, są tak zwane spieki kwarcowe, które również znajdują się w naszej ofercie.

Schody GMP Kamieniarstwo
GMP Kamieniarstwo

Ważnym elementem każdego domu są schody. Kamień idealnie sprawdza się w tej roli. Na zewnątrz polecamy schody granitowe, które są odporne na ścieranie, wodę i mróz. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są schody płomieniowane lub groszkowane, których chropowata powierzchnia zapewni bezpieczeństwo użytkowników. Z kolei wewnątrz budynków można zastosować stylowy, lśniący marmur.

Nasza firma zajmuje się również montażem ogrodzeń z piaskowca. Piaskowiec jest pozyskiwany z własnych kopalni w Żarnowie. Ogromną zaletą piaskowca jako materiału na ogrodzenie jest jego unikalna struktura. Przebarwienia powstałe w naturalny sposób sprawiają, że materiał ten jako budulec wygląda bardzo efektownie a każdy element jest inny co nadaje ogrodzeniu unikalności. Nasz piaskowiec nadaje się do budowy murów oraz do oklejenia istniejących murków.

Posadzki GMP Kamieniarstwo

Kamienne posadzki nadają pomieszczeniom elegancki wygląd a jednocześnie charakteryzują się wytrzymałością na uciążliwe użytkowanie, są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na działanie czasu. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno posadzki granitowe jak i marmurowe.

Kominki GMP Kamieniarstwo

Wybór kominka to trudna decyzja. Kominek musi spełniać kilka warunków. Musi dodawać otoczeniu elegancji, spełniać funkcje praktyczne ale przede wszystkim być bezpieczny. Nasze kominki produkujemy zarówno z granitu i marmuru, jak i z piaskowca. Istnieje możliwość wysyłki kominka do własnego montażu kurierem.

Piaskowce

Piaskowiec jest bardzo uniwersalnym materiałem stosowanym w budownictwie. Jest wykorzystywany do produkcji schodów, parapetów, posadzek, okładzin ściennych, kominków, ogrodzeń czy układania ścieżek w ogrodzie. Piaskowiec wydobywany we własnych kopalniach w Żarnowie posiada szeroką paletę barw od kremowego, poprzez żółty do czerwonego.